İDOSB Apre Sk. No:9 Y-16 Özel Parsel, Orhanlı Mevkii – Tuzla İstanbul, TUR info@pakyikama.com +90 (216) 488-8143

Radyo Frekanslı Tekstil Takip Sistemi

RFTT ™ (Radyo Frekanslı Tekstil Takip) , Ustek tarafından sağlanan UHF RFID Tekstil Etiketleme altyapısını kullanan anahtar teslim bir otomasyon sistemidir. Sistem, otel ve çamaşırhane arasında tanımlanmış bir tekstil çevrimi mantığı üzerine kurulmuştur.

Her biri, yıkamaya dayanıklı RF etiketleri ile donatılmış tekstiller bir veri tabanına tanıtılarak, tekstil türü, hangi müşteriye, hangi departmana, hangi çalışana ait oldukları kaydedilir. Sisteme dahil olan tekstil ürününün tüm hareketleri artık gerçek zamanlı olarak takip altındadır. Tekstil çevrimi boyunca yapılacak işlemlere uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiş UHF RFID okuyucu cihazlar konumlandırılır. Her bir cihaz internet üzerinden merkezi veri tabanı sunucusu ile iletişim halinde okuma kayıtlarını transfer eder.

- Otelden çamaşırhaneye sevkte kirli sayımı
- Çamaşırhanede kirli kabul sayımı (opsiyonel)
- Karışma kontrolu, paketleme ve etiketleme
- Sevkiyat check-out
- Otelde temiz kabul sayımı
- Otelde, müşteri çıkış ve personel çıkış kapılarında güvenlik taraması
- Misafir odaları ve katlardaki geçici depolama alanlarında envanter kontrolleri

Bütün okumalar veri tabanına kaydedilir. Bireysel tekstil ürünlerinin okuma verdiği son noktaya göre anlık stok ve kayıp tespitleri yapılır. Packman adlı akıllı paketleme masasında alınan kayıtlarda, malzemenin yıkama yaşı 1 artırılır.

Alınan kayıtlar sayesinde, müşterilerimiz, kendilerine verdiğimiz şifre ile girdikleri internet rapor sunucusundan, aşağıdaki raporlara her an, her yerde ulaşabilirler;

- Tanımlanmış tekstil envanteri
- Tanımlanan döneme göre aktif envanter
- Tanımlanan döneme göre kayıplar ve kayıp noktaları
- Üniforma hareketleri
- Tonaj ve TL olarak çamaşıhane yükü
- Lokasyon bazlı anlık stok